کشاورزیار | KeshavarzYar.com
... ورود به سایت

راهنمای فعالیت در سامانه کشاورزیار

 

                            

 

1-راهنمای فعالیت کاربران و بهره برداران کشاورزی( کشاورزان، تولید کنندگان، دامپروران، ....)  

 

 

 

 عضویت و ثبت نام- برای پرسش از مشاوران در سامانه کشاورزیار باید عضو شوید. عضویت رایگان بوده و مراحل آن  بسیار ساده است. با عضویت در کشاورزیار، صفحه اختصاصی در اختیار شما قرار میگیرد. در صفحه اختصاصی می­توانید به تمام سوالاتی که قبلا پرسیده اید و نیز وضعیت پاسخ یا عدم پاسخ به سوالات دسترسی داشته باشید. همچنین امکان دستیابی به شماره پیگیری سوالات و نیز ایجاد سوال جدید نیز در این صفحه برای شما پیش بینی شده است.

برای عضویت مراحل ذیل را طی نمائید:

روی دکمه عضویت کلیک کنید

 

 

با کلیک روی این دکمه وارد صفحه انتخاب نوع عضویت میشوید

 

کادر عضویت کاربران را انتخاب نموده و وارد صفحه اطلاعات کاربران شده و فرم ذیل را تکمیل نمائید.

دقت فرمائید که نام و نام خانوادگی به فارسی باشد. از آدرس ایمیل معتبر استفاده نمائید . تلفن همراه شما برای ارسال پیامک های اعلام پاسخ سوالات میباشد پس در ثبت آن دقت نمائید. ضمناً خاطر نشان میسازد شماره تلفن همراه شما به هیچوجه در اختیار دیگران قرار نخواهد گرفت و صرفاً به منظور ایجاد ارتباط بهتر بین کشاورزیار با شما درخواست شده است.

 

 

پس از تکمیل اطلاعات و انجام ثبت نام اولیه، از شما درخواست میگردد برای تائید، ایمیل خود را کنترل فرمائید.

 

در صورت معتبر بودن آدرس، لینک زیر به ایمیل شما ارسال میشود:

 

 

با کلیک روی لینک فوق وارد صفحه ذیل میشوید که نشاندهنده موفقیت در تائید حساب کاربری شما است.

 

با درج آدرس ایمیل و کلمه عبور اکنون می­توانید به عنوان یکی از اعضای کشاورزیار صفحه اختصاصی خودرا داشته باشید و از مشاوران سامانه، سوالات تخصصی خود را بپرسید.

پس از ورود، به صفحه خوشامدگویی پروفایل خود وارد میشوید و در این صفحه می­توانید نسبت به ثبت سوال جدید،پیگیری سوالها، و نیز ویرایش پروفایل خود اقدام نمائید. 

 

با کلیک بر روی قسمت " پروفایل" و  انتخاب "ویرایش پروفایل" میتوانید نسبت به اصلاح و تکمیل آن اقدام نمائید.

ثبت سوال جدید:

کاربران عضو، در قسمتهای مختلف سامانه به لینک ثبت سوال جدید دسترسی دارند.

تذکر مهم: توصیه میشود کاربران عزیز قبل از ایجاد سوال جدید، نسبت به بررسی سوالات و پاسخهای موجود در سامانه( از طریق "کادر جستجو" که در منوی اصلی قرار گرفته است) ، اقدام نمایند تا مطمئن شوند سوال مشابه  آنها قبلا از طرف سایر کاربران مطرح نشده و یا پاسخ لازم به آن داده نشده است. این اقدام تاثیر بسزایی در رفع فوری مشکلات فنی کاربران خواهد داشت.

الف- ازطریق کادر تعیین شده در منوی اصلی.

 

 

ب- ازطریق پروفایل شخصی و کلیک در قسمت " ثبت سوال " جدید.

 

با کلیک بر روی قسمت­های فوق فرم ذیل را مشاهده خواهید کرد:

 

 

در این فرم لازم است برحسب ماهیت پرسش، بخش تخصصی/زیربخش مرتبط با پرسش انتخاب شود، سپس عنوان پرسش ( یک عنوان ساده و گویا) و متن پرسش (به صورت خلاصه) درج و ارسال شود.

پس از ارسال پرسش، فرم نمونه ذیل را مشاهده میکنید:

 

همانطور که ملاحظه میشود، متن پرسش شما منتظر تائید ادمین قرار میگیرد و به محض تائید، به عنوان یک سوال جدید در سامانه کشاورزیار منتشر شده و همزمان در اختیار مشاوران موضوعی مرتبط قرار میگیرد تا در اولین فرصت به آن پاسخ دهند.

ضمنا به هر سوال شماره پیگیری اختصاص می­یابد که کاربر می­تواند از طریق فرم پیگیری سوال، آخرین وضعیت پاسخ به سوال خود را پیگیری نماید. لازم به ذکر است در این مرحله یک پیامک شامل اعلام ثبت سوال و به همراه شماره پیگیری به تلفن همراه متقاضی ارسال میگردد.

پس از تائید ادمین، پرسش جدید کاربر به همراه اطلاعات مرتبط در سامانه منتشر میگردد تا بازدید کنندگان سامانه متوجه ایجاد آن شوند. در صفحه مربوط به این پرسش می­توان اطلاعاتی از قبیل عنوان و متن پرسش، تاریخ، بخش تخصصی، زیربخش مربوطه و نام کاربر (پرسشگر) را مشاهده نمود. ضمنا در صورت درج اولین پاسخ از طرف مشاوران، این پاسخ در ذیل آن درج میگردد.

 

یادآور میشود پس از ارائه پاسخ از طرف مشاوران سامانه، کاربران می­توانند نسبت به پاسخ ارائه شده اظهار نظر نموده و برحسب میزان رضایت، به آن امتیاز بدهند.

 

2- راهنمای فعالیت مشاوران

عضویت و ثبت نام

برای ارائه خدمات مشاوره در این سامانه لازم است مشاوران عزیز نسبت به طی مراحل ثبت نام اقدام نمایند.

ثبت نام و عضویت رایگان بوده و مراحل آن  بسیار ساده است. با عضویت در کشاورزیار، صفحه اختصاصی در اختیار شما قرار میگیرد.

در صفحه اختصاصی می­توانید به سوالات کشاورزان و سایر فعالان بخش کشاورزی پاسخ دهید، مطالب مفید آموزشی و ترویجی ایجاد نمائید، سوابق کاری خود را به دیگران معرفی نمائید و نسبت به ایجاد گالری عکس، فیلم و صوت حاوی مطالب و تصاویر آموزشی و کاربردی اقدام نمائید.

تمامی این فعالیت­ها در صفحه اختصاصی شما نگهداری و در معرض دید و قضاوت دیگران قرار میگیرد.

برای عضویت مراحل ذیل را طی نمائید:

  • روی دکمه عضویت کلیک کنید

 

 

  • با کلیک روی این دکمه وارد صفحه انتخاب نوع عضویت میشوید

  • کادر عضویت مشاوران را انتخاب نموده و وارد صفحه اطلاعات مشاوران شده و فرم ذیل را تکمیل نمائید.

 

 در این فرم قسمتی پیش بینی شده است که می­توانید توضیحاتی در خصوص سوابق کاری خود مرقوم فرمائید. ضمنا اگر تمایل دارید تا بوسیله پیامک و ایمیل، از جدیدترین سوالات مرتبط با بخش تخصصی شما و یا دیدگاه کاربران در خصوص مشاوره ها و مطالب شما آگاه شوید، لازم است قسمتهای مربوطه را تیک بزنید. در خاتمه با مطالعه قوانین و مقررات سایت و تائید آن می­توانید فرم ثبت نام را برای مدیر سامانه ارسال نمائید.

پس از تکمیل اطلاعات و انجام ثبت نام اولیه، از شما درخواست میگردد برای تائید، ایمیل خود را کنترل فرمائید.

پس از طی کلیه مراحل ثبت نام میتوانید با نام کاربری (آدرس ایمیل) و رمز ورود، به صفحه اختصاصی خود (صفحه خانه) دسترسی داشته باشید و نسبت به ارائه مطالب ، فیلم، عکس و صوتهای آموزشی اقدام نمائید .

تذکر مهم: تائید نهایی عضویت مشاور در سامانه ، توسط مدیر سیستم (ادمین) و بررسی مدارک تحصیلی و سایر مدارکی خواهد بود که از طریق ایمیل به اطلاع مشاور خواهد رسید، لیکن تا زمان تائید نهایی، مشاوران محترم میتوانند به ارائه مطالب در سامانه اقدام نمایند لیکن تا تائید مدیر سیستم، این مطالب منتشر نگردیده و در معرض دید عموم قرار نخواهند گرفت.

پس از تائید اولیه، صفحه اختصاصی مشابه تصویر ذیل در اختیار مشاوران قرار میگیرد:

 

 

 

نخستین اقدام ضروری در این مرحله، تکمیل فرآیند تائید نهایی مشاوران است. به این منظور لازم است مشاوران در صفحه فوق از طریق کلیک بر روی قسمت "ویرایش پروفایل" به صفحه ذیل وارد گردیده و نسبت به "آپلود تصویر مدرک تحصیلی" و سایر مدارکی که برای عضویت لازم است ( و به اطلاع خواهد رسید) اقدام نمایند.

 

 

امکانات فعالیت مشاوران در سامانه

1-ایجاد مطالب مفید آموزشی و ترویجی

در صفحه خانه ( صفحه اختصاصی خود) بر روی قسمت "مطالب مشاور" کلیک کنید و وارد صفحه مشابه تصویر ذیل میشوید. در این صفحه تمامی مطالبی که قبلا منتشر کرده اید به صورت خلاصه قابل مشاهده است.

 

 

با کلیک بر روی دکمه سبز رنگ  " + اضافه کردن مطلب جدید" قادر خواهید بود از طریق صفحه ذیل ، مطالب جدیدی را در سامانه منتشر نمائید .

 

 

برای تکمیل این فرم لازم است عنوان مطلب را درج نموده و بخش تخصصی/زیربخش مرتبط با موضوع مطالب را از لیست بازشو انتخاب نمائید.

آپلود تصویری که مرتبط با مطلب شما باشد تاثیر زیادی در جلب توجه مخاطبین شما خواهد داشت.

در کادر نخست توضیحات کوتاهی از مطلب ( حداکثر 600 کاراکتر) و در کادر دوم متن کامل مطلب درج خواهد گردید. در انتها با فشردن دکمه ذخیره، مطلب مورد نظر برای ادمین سیستم فرستاده خواهد شد تا پس از بررسی بلافاصله منتشر گردد.

یادآور میشود بررسی های ادمین سیستم صرفاً از لحاظ کلی و تطابق با ضوابط و مقررات سامانه خواهد بود و دخالتی در محتوای فنی مطالب نخواهد داشت.

 

2- پاسخ به سوالات کاربران

برای پاسخ به سوالات کاربران، در صفحه خانه ( صفحه اختصاصی خود) بر روی قسمت "پاسخ های مشاور" کلیک کنید

 وارد صفحه مشابه تصویر ذیل میشوید.

در این صفحه تمامی پرسشهایی که کاربران در ارتباط با بخش تخصصی شما مطرح میکنند مشاهده میشود (یادآور میشود پرسشهای کاربران، بطور همزمان در کارتابل مشاوران بخش تخصصی ذیربط قرار میگیرد و مشاوران در صورت تمایل میتوانند به آنها پاسخ دهند)  لذا در صورتیکه به هریک از پرسشها پاسخ دهید، وضعیت آن از "پاسخ داده نشده" به "پاسخ داده شده" تغییر یافته و پس از تائید ادمین در سایت نیز منتشر میشود.

 

​3- اضافه کردن فایلهای تصویری، ویدیویی و صوتی

مشاوران میتوانند برای ارائه مطالب مفید آموزشی و ترویجی نسبت به انتشار فایلهای تصویری، ویدیویی و صوتی اقدام نمایند.

برای انجام اینکار در صفحه خانه ( صفحه اختصاصی خود) بر روی قسمت "گالری" کلیک کنید و از لیست بازشو، یکی از قسمتها را انتخاب نمائید. سپس با کلیک برروی اضافه کردن تصویر یا ویدیو یا فایل صوتی، نسبت به تکمیل فرمهای مربوطه و بارگذاری فایل مورد نظر اقدام فرمائید. بدیهی است پس از تائید مدیر سیستم، فایلها منتشر خواهندگردید.